Tõenäoliselt teavad kõik, et vesi – on üks tähtsamaid asju, mis säilitab mitte ainult taimeelu, vaid ka inimelu. Inimese keha koosneb peamiselt veest (keskmiselt 60%), seega selleks, et püsida võimalikult tervena ja säilitada parem heaolu, peame veenduma, et joome piisavalt vett. Ja kas olete kunagi kuulnud, et kuni 80% kõigist haigustest on põhjustatud veepuudusest?
Vesi täidab inimkehas palju erinevaid funktsioone – , alates kehatemperatuuri reguleerimisest higistamise kaudu kuni seedimiseni, mistõttu ei ole üllatav, et mõnikord, kui unustame piisavalt vedelikku juua või ei suuda seda teha, võime end halvasti tunda.
Siin on kirjas, kuidas veel vesi on seotud meie heaolu ja tervisega:
- vesi on hädavajalik iga raku, koe ja organi toimimiseks organismis;
- vedelikupuudus võib tavaliselt põhjustada selliseid sümptomeid nagu kerge peavalu või väsimus;
- vesi on oluline ka aju nõuetekohase toimimise säilitamiseks – hüdratsioon võib aeglustada reaktsiooniaega ja keskendumisvõimet;
- lõpuks on vesi hädavajalik terve ja särava jume säilitamiseks.
Ja kuigi me mõistame vee tähtsust, on mõnikord tõesti raske veenduda, et me joome seda piisavalt. Vee joomise harjumuse hõlpsamaks arendamiseks ja saamaks veest täielikku kasumit, on kasulik mõista, miks me seda üldse teeme.
Lõppude lõpuks, kui me seisame silmitsi terviseprobleemidega, mõistame me kõik, kui hindamatu on meie tervis. Kui me mõistame, et vee joomine on otseselt seotud meie heaoluga, oleme motiveeritud rohkem jooma.
Millal peaksime vett jooma?
Saamaks õige kogus vett päevas, peaksite jooma veidi hommikul ja kogu päeva jooksul. Hea aeg esimese klaasi joomiseks on hommikul enne hommikusööki. See aitab teil täiendada öösel kaotatud vedelikke ja aitab teie kehal puhastada end kogunenud toksiinidest. Seedetrakti aktiveerimiseks on soovitatav juua sooja või isegi kuuma vett, mis kiirendab noorendusmehhanismi ja ainevahetusprotsesse.
Samuti on oluline taastada vedelikud pärast füüsilist tegevust. Olenemata sellest, kas teil on olnud intensiivne jõutreening jõusaalis või kerge jalutuskäik värskes õhus, meie keha kaotab vett mitte ainult higistamise, vaid ka hingamise kaudu, nii et kui te ei tunne janu, veenduge, et teil on vett kaasas. Siiski ei ole soovitatav enne magamaminekut palju vedelikku juua, sest see suurendab lihtsalt tõenäosust, et öösel ärkate üles ja peate tualetti minema.
Kuidas juua rohkem vett?
Vee joomisega harjumine võib olla tõeline väljakutse, eriti kui see on ebamugav: sul ei ole vett kaasas, sa pead seda ostma või sulle ei meeldi vee maitse. Nende ebamugavuste vältimiseks ja kiiremaks harjumuse omandamiseks on hea mõte võtta kaasa oma lemmik veetops või panna köögilauale joogiveekann, mida võib muide maitsestada sidruni, piparmündi, basiilikulehtede või marjadega. Vee joomine võib muutuda omamoodi rituaaliks, luues selleks ettenähtud koha või ostes uued unikaalse disainiga klaasid, mille disain sobib teie kodu interjööriga. Heitke pilk sellele e-poele, kust leiate nii kuumakindlat borosilikaatklaasi kui ka selgeid kristallklaase igale maitsele.
Kui palju vett me vajame?
Kuigi enamikul inimestel on juurdepääs puhtale joogiveele otse koduse kraani kaudu, ostavad mõned inimesed vett poodidest ja joovad seda plastpudelitest. Mõnikord me ei saa sellest aru, kuid isegi anumad, millest me vett tarbime, mõjutavad meie tervist: tänapäeval on kõik kuulnud mikroplastist, mis on üks ohtlikumaid toksiine inimesele – aga kas te teate, milline vesi on kõige elujõulisem?
Kui teil on kahtlus, et teie joogivees võib puududa kasulikke mineraale ja mikroorganisme, mis annavad teie organismile tervislikku kasu, testige oma vett, sealhulgas uurige teatavaid veefiltreid ja mineraliseerimisseadmeid.
Vesi on elu allikas
Olenemata sellest, kas kasutate kraanivett või ostate seda supermarketist, on palju olulisem veenduda, et teil on piisavalt vett. Saate jälgida oma vee tarbimist, kui loete, mitu klaasi (te peaksite jooma vähemalt 8 klaasi) või kannu vett te iga päev joote. Vee tarbimine on oluline tervise ja heaolu säilitamiseks, seega looge nüüd oma vee rituaal ja jääge terveks!