Millal on Must Reede kuupäev?

Must reede kuupäev on kohe järgmisel päeval peale Ameerika Ühendriigis laialt tähistatavat tänupüha. Seega selleks, et teada saada, millal on Must reede tuleb olla kursis infoga, et millal täpselt peetakse USA-s tänupüha. Üldine selgitus siinkohal on, et traditsiooniliselt peetakse Ameerikas tänupüha iga aasta novembri neljandal neljapäeval, seega Must reede kuupäev võib olla vahemikus 23-29. november.

Must reede kuupäev ei ole seega igal aastal täpselt samal kuupäeval nagu paljud teised pühad, mistõttu on täiesti põhjendatud küsida igal aastal millal on Must reede kuupäev. Must reede pakkumised on lihtsalt nii suurepärased, et mitte keegi ei soovi nendest ilma jääda.

Must reede 2023 ja Must reede 2024

Black Friday 2023, Eesti inforuumis tuntud kui Must reede 2023, on 24. novembril. See on päev, kus paljudes kauplustes on nii öelda must müük ehk allahindlused paljudele toodetele erakordsete sooduspakkumistena. Must reede pakkumised ületavad oma soodustuse poolest kindlasti tavapäraseid kampaaniaid ja on müüjatele suurepärane võimalus leida uusi kliente ja kasvatada oma müügikäivet.

Need, kes sellel aastal mingi põhjusel Musta reede kampaaniatest osa ei võta, peaksid arvestama, et uus  Must reede 2024 aastal ehk järgmisel aastal on alles 29. novembril 2024.

K-rauta Must reede, iPhone Must reede, 1a Must reede ja Finnair Must reede 

Must reede 2023 kuupäev ehk 24. november on tarbijate jaoks suurepärane võimalus paljudes Eesti suuremates poodides ja kaubanduskeskustes erinevaid tooteid endale soodsa hinnaga soetada. Soodustustega toodete valik on väga lai ja ulatub tarbekaupadest Rimis kuni kosmeetika toodeteni Kaup24 lehel ja elektroonika kaupadeni Euronics Must reede kampaanias.

Neile, kes soovivad soodsalt kuhugi reisida on Must reede hea võimalus näiteks Finnair lennufirma piletimüügist hankida endale väga soodsaid lennupileteid. Pileteid võib kasutada alles mitme kuu pärast, siis kui ilmad Eestis on juba lörtsised, aga Musta reede sooduskampaaniaga võib need soetada juba 24. novembril ülimalt soodsa hinnaga.

Ja just sellepärast ongi oluline teada, et millal on Must reede, sest kauplustes nagu Rademar, Euronics, 1a ja K-rauta on suured soodustused. Tegelikult teevad soodustusi praktiliselt kõik kauplused lihtsalt ainsal sellel põhjusel kuna on Must reede ja isegi Saaremaa ainsas kaubanduskeskuses Astri leiab kindlasti hulgaliselt soodustusi.

Ei ole saladus, et paljud ootavad suuremate ja kallimate ostude sooritamisel just Musta reede saabumist, sest see võib anda võimaluse säästa sadu eurosid. Paljud tootjad ajastavad ka uue toote turule toomist just Musta reede kuupäevale. 

Teleuudistes on korduvalt näidatud kuidas USA-s oodatakse Black Friday saabumist järjekorras isegi magades öösel kaupluse ukse taga ja ka Euroopa riigid on järjest enam selle ostupüha traditsiooniga kaasa hakanud minema.