E-smaspäev

E-esmaspäev on turundustermin e-kaubanduse tehingutele esimesel esmaspäeval pärast Ameerika Ühendriikides tähistatavat tänupüha. Selle tänaseks juba laialt levinud termini võtsid kasutusele veebipoed, et julgustada inimesi just nimelt veebis ostlema. Eesti keeles on lisaks nimetusele e-esmaspäev kasutusel ka sama tähendusega termin e-smaspäev. 

Mõnes mõttes on e-smaspäev loodud vastukaaluks Musta reede ostuhullusele, mis keskendub peamiselt füüsilise asukohaga poodides toimuvale ostlemise kampaaniatele.  

Musta reede kontseptsioon on eksisteerinud juba mõnda aega. Varem olid Musta reede pakkumised saadaval ainult jaekauplustes, alates kindlaks määratud kellaajast. See oli aga ammu enne tänaseks saabunud veebiostude buumi.

Täna elame ajal, mil paljudel inimestel on juurdepääs internetile ja nii pääsevad ostjad Musta reede ja e-esmaspäeva pakkumistele ligi vastavatel päevadel ja alates südaööst nii füüsilistes kauplustes kui ka veebis. Kui varem keskendus e-esmaspäev suuresti tehnikale, siis nüüd sisaldab see allahindlusi samadele toodetele, mille puhul leiad sooduspakkumisi ka Musta reede ostupäeval.

E-esmaspäev 2023 ja e-smaspäeva pakkumised 

Kuivõrd e-smaspäeva pakkumised on peaasjalikult veebis, siis on nende pakkumiste omapära tihti see, et tooted ei eksisteeri füüsilisel kujul. Näiteks Geenius veebileht pakub erinevatel teemadel videokoolitusi, kuhu registreerimine võib just e-esmaspäeval olla märkimisväärselt soodsam.

Kuivõrd e-smaspäev keskendub veebipoodidele, siis on ilmselt internet ka parim koht, kust selle päeva pakkumiste kohta olulist informatsiooni leida. See esmaspäev Delfi lehel on ilmselt täidetud e-smaspäeva pakkumisi reklaamivate bänneritega samal ajal kui Facebook kuvab parimate pakkumistega tasulisi reklaame. 

Parimad pakkumised e-smaspäeval

Selle aasta e-esmaspäev on 27. novembril ja just selle esmaspäeva pakkumised veebipoodides on kindlasti midagi, millele tasub pilk peale visata. Kui välja tuua mõned olulisemad kampaaniad, siis tasuks nimetada Kaubamaja e-esmaspäev, Tallink e-esmaspäev ja e-smaspäev Euronics, e-smaspäev Kaup24, e-esmaspäev Rademar ja E-esmaspäev About You veebipoodides.

Veidi ehk vähem tuntud veebipoodidest võiks välja tuua Ananke mööbel veebipoe ja lastetooteid müüva Nordbaby e-poe. Apollo raamatupoe e-pood pakub samuti võimalust just e-smaspäeval soodsa hinnaga internetist endale raamatuid osta.

Kaubanduseliit aitab enne e-poest ostmist veenduda müüja aususes

Veebist ostmise puhul tekib alati küsimus ostukoha aususe ja ostude turvalisuse suhtes. Õnneks on mõned lihtsad moodused kuidas ostja jaoks tundmatu soodustuse pakkuja osas taustainfot leida. Eesti e-kaubanduseliit toob oma veebilehel välja ettevõtted, kes koos panustavad Eesti e-kaubanduse ja üldiselt kaubanduse arengusse ja on usaldusväärsed.

Olenemata sellest, kas sukeldud Musta reede pakkumistesse või e-esmaspäeva allahindlustesse, pole kunagi olemas vale päeva suure säästu saamiseks. Kui pead siiski kahe päeva vahel valima, siis üks otsustav tegur võiks olla see, kas kavatsed osta füüsilisest poest või veebist. Kuigi võid leida palju Musta reede kampaaniaid ka veebipoodidest, on enamik parimaid e-esmaspäeva allahindlusi tavaliselt siiski saadaval ainult veebis.