Kuidas pidada suvine pidu soodsalt, kuid rikkalikult?

Kui Eesti suvi vähegi lubab, on õues toidu ja joogi nautimine puhas rõõm. Milliseid võimalusi suvel kasutada ja mida külalistele pakkuda? Anname allpool mõned mõtted, mida ette võtta ning milliseid sööke ja jooke pakkuda.

  1. Korralda piknik pere või sõpradega

Piknikuks on igal juhul vaja kuiva ja pigem soojemat ilma. Lisaks on piknikuks vaja piknikutekki, millel oleks mõnus istuda või pikutada. Toitude ja jookide kohale toomiseks sobib hästi piknikukorv. Lidl kliendileht on abiks erinevate piknikuks vajalike toodete leidmiseks – seda nii tööstuskaupade kui ka toidukaupade osas. Lidl kliendileht reklaamib igal nädalal uusi huvitavaid pakkumisi ning seetõttu saab juba kodus – arvuti ekraani ees –  teha valmis nii eelarve kui ka ostunimekirja, et poeskäik läheks kiiremini ja sujuvalt.

Piknikuks sobivad eriti hästi tooted, mida on mugav noa ja kahvlita süüa. Näiteks võib pakkuda erinevaid liha- või juustuvaagnaid, valikut erinevatest puuviljadest, köögivilju dipikastmega või erinevate salatitega täidetud korvikesi. Samuti oliive, küpsiseid jms.

Kuna klaase ei ole praktiline loodusesse kaasa võtta, võiks soetada ka korduvkasutatavad joogitopsid, mida saaks ka järgnevatel kordadel kasutada.

Lidl kliendileht
  1. Grillipidu

Grillipeo puhul tuleks esmalt välja selgitada, kas ja millist liha (sea-, kana-, lamba-, või loomaliha) keegi soovib. Või on hoopis eelistuseks grillida kala või köögivilju. Kiire valmimisega on grillvorstid – eriti lapsed ei jõua kuidagi ära oodata, millal grill-liha valmis saab.

Igal juhul läheb vaja grilli (müüakse ka ühekordseid grille), võib vaja minna grillvardaid (sobivad kas puidust ühekordsed grill-tikud või korduvkasutatavad vardad) või grillresti (kui näiteks grillida kala või kanafileed). Lidl kliendileht juhib igal nädalal tähelepanu ka erinevatele grilltoodetele, mistõttu on mõistlik enne poodi minekut Lidl kliendileht korra avada ja tutvuda sealsete pakkumistega. 

Tugevama ampsu juurde sobiks suvisel perioodil hästi kergemad salatid – kasutades kurki, tomatit, redist, lehtsalatit vms. Ka kodune kartulisalat on paljude lemmik grilltoodete kõrvale. Lisaks võiks mõelda ka sobiva kastme juurde (mõnikord sobib ka tavaline sinep, mädarõigas või ketšup).

Kuna grillipidu tehakse enamasti hoovis ning süüakse laua taga, ei ole tarvis eraldi kulutada söögi- ja jooginõude ning muude selliste tarvikute peale raha. 

  1. Matk metsa või rabasse

Kuna Eestis on lugematul arvul erinevaid matkaradasid ja rabasid, siis on tore suvisel ajal ette võtta matk. Liikumine värskes õhus teeb kõhu üsna ruttu tühjaks, mistõttu oleks hea, kui lisaks veepudelile on kaasas ka midagi sellist, mis täidab kiiresti kõhtu, kuid ei eelda laua taga söömist.

Sellisteks matkadeks sobivad suurepäraselt erinevad võileivad, müslibatoonid, smuutid, pähklite ja rosinate segud jms. Lidl kliendileht pakub ka erinevaid võimalusi kergemate ampsude soetamiseks soodsa hinnaga. 

Lidl kliendileht on hea võimalus leida väga erinevaid tooteid ühest kohast ja seda ka hea hinnaga. Näiteks kui on vaja uut T-särki või lühikesi pükse, et suve nautida, siis Lidl kliendileht toob ka tööstuskaupade pakkumised igal nädalal. Nii saad nautida suviseid üritusi koos maitsvate söökide ja jookidega ning samal ajal hoida ka raha kokku.