Parim õhk-vesi soojuspump mida endale soetada

Parim õhk-vesi soojuspump on juba praegu populaarne küttesüsteemi tüüp, mida uutes hoonetes kasutatakse. Siin on lisainfo selle toimimise ja eeliste kohta ning selle kohta, mida peaksid õhksoojuspumba paigaldamisel oma uue või olemasoleva hoone puhul arvestama.

Õhk-vesi soojuspumpade võrdlus

Õhksoojuspumbad vajavad soojuse tootmiseks ainult elektrit ja ei vaja kütust, nagu gaas, õli või puit. See tähendab, et õhk-vesi soojuspump korterelamule mõeldud küttesüsteemis ei eralda üldse CO2 ega tahkeid osakesi ning see muudab selle eriti kliimasõbralikuks.

Soojuspumba funktsioon põhineb ajaproovitud ja töökindlal tehnoloogial. Sel ja muul põhjusel on hoolduskulud vastavalt madalad. Näiteks puudub vajadus regulaarseks ja keerukaks puhastamiseks. Peamine kulu ongi seega ühekordne ehk õhk-vesi soojuspump hind koos paigaldusega.  Hea valik soojuspumpasid on soojuspumbad.ee lehel.

Otsustamaks, milline on parim õhk vesi soojuspump või hetkel parim õhk vesi soojuspump vastavalt sinu vajadustele, pead võrdlema erinevaid mudeleid. Soojuspump Daikin Altherma 3 ja Daikin õhk-vesi soojuspumbad üldiselt on ühed populaarsemad valikud. Mitsubishi Electric ja Nibe Industrier on samuti tuntud tootjad, kelle valikus on maasoojuspumbad ja õhk-vesi soojuspumbad. Vali parim õhk-vesi soojuspump nende tootjate erinevaid tooteid omavahel võrreldes.

© Eduard Goricev’s Images via canva.com

Õhk-vesi soojuspump elektrikulu

Õhksoojuspumbad on võimelised ühest kilovatt-tunnist elektrienergiast tootma neli või enam kilovatt-tundi soojust. Erinevalt teistest kütteseadmetest kasutab parim õhksoojuspump ja selle  küttesüsteem sisendenergiat äärmiselt tõhusalt. Mida tõhusam on vastav mudel, seda väiksemad on sinu küttesüsteemi ekspluatatsioonikulud.

Kaasaegsed invertertehnoloogiaga õhk-vesi soojuspumbad suudavad oma küttevõimsust moduleerida. See tähendab, et nad toodavad ainult nii palju soojust, kui sinu kodu parasjagu vajab, mis vähendab õhksoojuspumba tarbitavat elektrienergiat ning alandab ekspluatatsiooni- ja küttekulusid.

Parim õhk-vesi soojuspump

Parim soojuspump saavutab oma täieliku potentsiaali ja kasuteguri, kui seda kasutatakse koos kiirguspaneeliküttega, näiteks põrandaküttega. Mida madalam on pealevoolu temperatuur, seda paremini soojuspumbad töötavad. Seega on kütte planeerimisel oluline arvestada kogu küttetehnika süsteemiga. Kui soovid näiteks hiljem soojuspumba abil ka oma kodu jahutada, tuleks seda tegurit planeerimise juures arvestada.

Parim õhk-vesi soojuspump on ka lihtsalt investeering, mis tõstab sinu kodu turuväärtust, sest see on järjest populaarsem ning tulevikku vaatav keskkonnasäästlik küttesüsteem.